Juodasis Mėnulis (Lilit)

Vienas puikiai jaučiasi, galėdamas manipuliuoti, kenkti, kitas – visą gyvenimą paskiria aklai tarnystei kitiems ir net nesuvokia, jog eina ne tuo keliu, dar kitas – vis neranda išėjimo iš nesibaigiančių dramų ir kančios rato, nors ir yra geros širdies. Kiekvienam savas karminis bagažas, savi paklydimai ir iliuzijos, kurias ir atskleidžia Lilit padėtis horoskope.

Juodasis Mėnulis, arba Lilit, – tai fiktyvi planeta, tad materialaus kūno ji neturi. Tai Mėnulio orbitos taškas, kuris yra tolimiausias nuo Žemės planetos. Visą Zodiako ratą Lilit apeina per maždaug 9 metus, tad kas 9 metus žmogus patiria šio ezoterinio taško grįžimą į savo vietą.

Tuomet žmogus ne tik gauna atpildą už praeities neigiamus poelgius, bet ir turi galimybę pamatyti ir suvokti savąją vidinę tamsą arba nupulti į tą tamsą dar giliau. Itin svarbu stebėti Lilit aspektus (tranzituose, solare, progresijose, direkcijose), nes būtent aspektuodamas su kitomis planetomis Lilit vilioja stipriausiai. Neteisingi sprendimai, klaidos tokiu metu ypač tikėtinos.

Lilit padėtis horoskope nurodo tas sferas, kurios labiausiai reikalauja apsivalymo, susivokimo, karminio atpirkimo ir atgailos. Tai žmogaus iliuzijos, nesąmoningumas, egoizmas, tamsioji prigimtis. Tai tarsi vidinis demonas, kuris gundo eiti lengviausiu, bet nebūtinai teisingiausiu keliu, gauti naudos sau, tapti ypatingu, pranokti kitus, tenkinti savo troškimus nepaisant nieko. Šie į „gražų popieriuką“ įvynioti nuodai sielai dažniausiai yra itin sunkiai atpažįstami, tad žmogus gali net nenutuokti, jog jo poelgiai yra palaikomi Lilit energijos.

Juodasis Mėnulis reiškiasi kiekvienam skirtingai, priklausomai nuo jo individualios padėties horoskope, nuo žmogaus sąmoningumo bei troškimo suvokti savo ydas bei jų pasekmes. Jo įtaka reiškiasi trimis lygiais:

  • 1 lygmuo. Tai pats pavojingiausias Lilit pasireiškimas, kuomet žmogus kenkia kitiems bei sau, puikiai suvokdamas ką daro, tačiau vis rasdamas pasiteisinimų dėl savo veiksmų;
  • 2 lygmuo. Žmogus nebenori kenkti aplinkai bei sau, stengiasi niekam nesuteikti skausmo, nori suvokti ir atsikratyti savo tamsiosios pusės. Visgi gali net ir visą gyvenimą kentėti, patirti atpildą dėl šiame bei praeituose įsikūnijimuose padarytų klaidų. Karminiai smūgiai apvalo, išgrynina, tačiau vis dar svarbu saugotis Lilit poveikio ir nepridaryti naujų klaidų;
  • 3 lygmuo. Būdingas pradėjusiam sąmonėti, itin stipriai dirbti su savimi, atlikti galingas dvasinio apsivalymo technikas, užsiimti nuoširdžia savistaba. Žmogus dalinai, o po kiek laiko ir visiškai atpažįsta Lilit pagundas ir joms sąmoningai atsispiria. Eidamas dvasinio apsivalymo keliu, žmogus žingsnis po žingsnio priartėja prie savo demoniškos pusės įveikimo, geba atsispirti Lilit „dovanoms“, pagundoms, egoizmui.

Itin sudėtinga, kuomet Juodasis Mėnulis lemia žmonių santykius, tai vienaip ar kitaip atneša nesusipratimų, iliuzijų, nesugebėjimo kažko suvokti, priimti, tinkamai įvertinti. Čia aiškiau įmanoma pasakyti tik atsižvelgiant į konkrečias situacijas.

Žinoma, tam tikra prasme visi žmonių santykiai yra iš dalies iliuziniai: žmonės, ilgai gyvenantys kartu, įsivaizduoja, jog tobulai pažįsta vienas kitą, vos pažįstamiems užklijuoja „etiketes“, proto iliuzijas ir savo neigiamas emocijas supainioja su intuicija ir t. t. Lilit tą gerokai sustiprina.

Manau, kad svarbu paminėti vieną faktą, kuris gali būti vertingas tiems, kurie savarankiškai ir megėjiškai bando narplioti savo horoskopus. Tas, kuris nors kiek plačiau domisi astrologija, žino, kad neigiami aspektai (kvadratūros, opozicijos) sukelia įtampas, sunkumus, o teigiami (trigonai, sekstiliai) suteikia harmoningą situacijų vystymąsi.

Vis dėlto Juodojo Mėnulio, arba Lilit, teigiami aspektai, o tuo labiau konjunkcija (jungtis) su kitomis planetomis nėra traktuojamas kaip teigiamas aspektas. Kodėl šiuo atveju yra atvirkščiai? Todėl, kad teigiamai aspektuotas jis suteikia žmogui laisvės elgtis taip, kaip jam norisi ir atrodo teisinga, leidžia jam netrukdomai tenkinti ego poreikius, skęsti iliuzijose ir šitaip tik dar labiau apsunkinti savo padėtį.

Trumpai apžvelkime Lilit padėtį Zodiako ženkluose. Tačiau skaitant vertėtų turėti omenyje, jog tai tik dalinė informacija, tad perskaičius nevertėtų pulti daryti rimtų sprendimų. Visuomet būtina matyti pilną padėtį horoskope.

juodasis menulis

Kaip sužinoti planetų padėti galite rasti: http://www.horoskopai.info/horoskopu-sudarymo-pamokos/asmenine-planetu-padetis/ tik norint pamatyti grafike juodąjį mėnulį apačioje reikės pasirinkti LILITH ir spausti show graph.

 

Juodasis mėnulis avino ženkle

Pavojai čia kyla dėl pernelyg didžiulio poreikio galvoti apie savąjį „aš“. Motyvacija tapti svarbiausiu, geriausiu gali būti tokia stipri, jog dėl savo ego poreikių žmogus gali daryti viską, ko tik reikia, kad tik pasiektų savo, ir net nesusimąstys apie kitus.

Nesiskaitymas su aplinkiniais, nevaldoma agresija, kovingumas, impulsyvumas, nepamatuota drąsa, optimizmas, nesugebėjimas išklausyti kito ir prisitaikyti, savanaudiškumas – tai Lilit apraiškos Avine. Lilit čia gali reikštis ir kitaip: bailumas, veiklumo, energijos stoka, silpnavališkumas, negebėjimas tinkamai paskirstyti savo energijos resursų, konfliktai su aplinka.

Juodasis mėnulis jaučio ženkle

Prisirišimas prie materijos, daiktų, pinigų, fizinio kūno, gobšumas – tai gali būti vienos ryškiausių Lilit Jaučio ženkle problemų. Materiali gerovė gali būti pernelyg sureikšminama, o fizinis kūnas ir jo grožis iškeliamas aukščiau sielos poreikų.

Žmogui su Lilit Jautyje ypač svarbu stebėti mitybą, neleisti sau persivalgyti, tinginiauti, būti nejudriam. Svarbu stebėti savo požiūrį į fizinį kūną, darbą ir asmeninius finansus, nes gali būti sunkiau atrasti harmoningą balansą šiose sferose. Taip pat svarbu ugdyti savyje pagarbą žemei, gamtai, gyvūnams, neskriausti jų, išmokti tinkamai jais pasirūpinti.

Dvynių ženkle

Žmogus gali net nesuvokti, jog savo žodžiais manipuliuoja kitais, apkalba, skleidžia neteisingą, kenksmingą informaciją. Reikėtų atsisakyti bet kokio melo, sukčiavimo, apkalbų, tuščiažodžiavimo, vagysčių, nors kai kurių gyvenimuose šios temos gali itin vyrauti.

Svarbu stebėti savo santykius su kaimynais, broliais, seserimis, giminaičiais – čia gali trūkti pagarbos, aiškumo, bendravime. Taip pat svarbu netapti tuo, kuris blaškosi, mokosi visko, kas papuola, domisi viskuo po truputį, bet nieko neišmoksta ir nepadaro iki galo. Būtinas itin atsakingas elgesys prie vairo bei patartina kruopščiai atsirinkti kontaktus.

Vėžio ženkle

Šiuo atveju reikėtų sutelkti dėmesį į šeimos, moteriškumo, motiniškumo, namų, gimtojo krašto, globos ir vidinio saugumo reikalus. Šios temos gali būti apsunkintos, reikštis destruktyviai, neharmoningai. Šeimos laimė ir ramybė, motinystė  gali būti sunkiau pasiekiama.

Ši pozicija gali kalbėti apie problematiškus santykius su moterimis, ypač su motina. Gali būti būdingas prisirišimas prie praeities nuoskaudų, įžeidumas, jautrumas, kuris trukdo pilnavertiškam gyvenimui. Taip pat Lilit čia gali byloti apie neadekvatų požiūrį į buitį – jos sureikšminimas arba ignoravimas.

Liūto ženkle

Lilit Liūto ženkle atkreipia dėmesį į galimą negatyvią karmą, susijusią su vaikais, meilės reikalais, romantika, gyvenimo malonumais, azartiniais lošimais. Tai gali suteikti poreikį puikuotis, nuolatos siekti garbės, pripažinimo, dėmesio savo asmenybei, prabangos troškimo.

Žmogus gali stengtis perdėtai demonstruoti save, rūpintis tik savimi ir ingoruoti kitų požiūrį, poreikius. Gali reikštis ir atvirkščiai – žmogus gali negebėti savęs tinkamai išreikšti, kuomet tai yra išties reikalinga, gali trūkti kūrybiškumo, gyvenimo džiaugsmo, meilės sau, orumo, savivertės pojūčio.

Mergelės ženkle

Žmogui, turinčiam Lilit Mergelėje, problemų gali kelti darbiniai reikalai, santykiai su kolegomis, atsakomybės stoka, perdėtas priekabumas prie smulkmenų, negebėjimas matyti visumos dėl detalių sureikšminimo. Gali vyrauti noras viską „sudėlioti į  lentynas“, negebant vadovautis intuicijos vedimu, plaukti pasroviui ar lanksčiai prisitaikyti prie situacijos, kuomet to reikia.

Šiuo atveju gali pasireikšti neigiama karma, susijusi su gydymu, medicina, vaistais, higiena, švara ir tvarka. Reikėtų protingai rūpintis sveikata, mitybos įpročiais. Taip pat svarbu kreipti dėmesį į savo požiūrį į naminius gyvūnus, ugdyti pagarbą jiems.

Svarstyklių ženkle

Svarbu įsigilinti į savo elgesį santykiuose, bendradarbiavime su aplinkiniais. Galimai apsunkinta karma, susijusi su santuoka bei partneriais tiek darbe, tiek ir meilėje. Gali būti sunku suvokti, kaip vertėtų teisingai elgtis santykiuose, nežeidžiant savęs bei kitų.

Svarbu kreipti dėmesį į savo išvaizdą, įvaizdį viešumoje, gebėti juo tinkamai ir adekvačiai pasirūpinti neiškeliant išorinio grožio virš kitų vertybių.  Čia taip pat svarbios temos yra mandagumas, diplomatiškumas, punktualumas, taikos ir teisingumo siekis, pagarba įstatymams.

Skorpiono ženkle

Šioje pozicijoje Lilit yra stipriausioje padėtyje – tai nėra lengva. Per šį ženklą Lilit energija pasireiškia itin klastingai. Gali vyrauti atviras arba užslėptas pyktis, pavydas, noras keršyti, įskaudinti. Žmogus gali būti linkęs pernelyg greitai įsižeisti, ypač kuomet aplinkiniai nedaro to, ko jis nori.

Neadekvatus požiūris į dvasinį tobulėjimą, savo žinių ar gebėjimų sureikšminimas arba neteisingas jų naudojimas, ypatingų galių troškimas, neadekvatus požiūris į seksualumą, nevaldomi emocijų pliūpsniai – tai Lilit Skorpione raiška.

Šaulio ženkle

Neigiamos karmos bagažas gali pasireikšti sferose, susijusiose su religija, dvasingumu, aukštuoju mokslu, mokytojavimu, filosofija, pranašystėmis, užsieniu, politika, įstatymų leidyba. Vertėtų ugdyti savyje šviesų tikėjimą, meilę Dievui, pagarbą autoritetams, kitoms religijoms, dvasiniams Mokytojams bei mokymams, net jeigu jie ir neatitinka jūsų pasaulėžiūros.

Lilit Šaulio ženkle gali iškreipti tiesios sampratą – jos gali vengti, nenorėti suvokti, iškraipyti savo naudai arba ji gali būti išsakoma pernelyg šiurkščiai, stačiokiškai, be jokių subtilybių. Taip pat šiuo atveju gali būti nemažai puikybės bei despotiško valdžios troškimo.

Ožiaragio ženkle

Nežabotos ambicijos karjeroje, valdžios troškimas, poreikis visus ir viską kontroliuoti, karjerizmas, kategoriškumas, šaltakraujiškumas, dogmatiškumas, niurūmas, polinkis dėl tikslo lipti per kitų galvas – tai Lilit Ožiaragyje raiška.

Šioje padėtyje Lilit tikslas dažnai pateisina bet kokias priemones, tad dažnai dėl statuso ar aukšto posto žmogus gali daug kam pasiryžti. Kita vertus, ši pozicija gali atnešti polinkį į depresiją, norą užsidaryti tamsiame kambaryje nuo viso pasaulio, nepagarbą vyresnio amžiaus žmonėms, nelankstumą charakteryje.

Vandenio ženkle

Šioje pozicijoje Lilit skatina poreikį išsiskirti iš minios, daryti viską savaip, kitaip nei visi kiti, neapgalvotai vis kažką keisti, spontaniškai siekti naujovių, laisvės, savarankiškumo, net jeigu tai kenkia pačiam žmogui bei aplinkiniams.

Lilit Vandenio ženkle suteikia ekstravagancijos, keistumo, ekscentriško elgesio, išskirtinumo poreikį. Vertėtų atidžiai atsirinkti draugus, kolegas, bendraminčius bei suvokti savo požiūrį į draugystę, išsigryninti šią sampratą. Svarbu kreipti dėmesį į savo santykį su technika, galimą prisirišimą prie technikos naujovių, interneto, socialinių tinklų.

Žuvų ženkle

Šiame ženkle Lilit energijos raiška yra itin stipri. Tokio žmogaus fantazijų ir svajonių pasaulis ištrina realybę, neleidžia jos matyti ir joje gyventi. Vaizduotė ir svajojimas taip įsisiūbuoja, jog žmogus gali nebematyti to, kas vyksta dabartyje.

Baimės jausmas, užslėptos neigiamos emocijos, jautrumas, kompleksai dažnai gali atnešti vienatvės jausmą. Žmogui gali atrodyti, jog jo niekas nemyli, apkalba, smerkia, vengia. Būtina yra vengti alkoholio ir apskritai bet kokių kvaišalų, neleisti sau blogų įpročių, o blogiausiu atveju saugotis minčių apie savižudybę.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *